PEXESIÁDA


Sobota patřila dalšímu soutĕžnímu klání v CJ 23. Na sídlišti v Hlinsku. Sešli jsme se ke hře pexeso. Od půl desáté jsme stáli na značkách a i hráči již byli připraveni na svých mistech..
Rychlé seznámeni s pravidly, rozkoukání se a kdysi velmi oblíbená ale dnes již pro některe skoro zapomenutá hra mohla začít.
Hrálo se na 3 kola, kdy se hráči prostřídali u jednotlivých stolů a vyzkoušeli různa pexesa, ať s pohádkovymi postavami, městy či jinýma obrázkama. Nálada byla skvěla, od stolů se ozývalo veselé i smutné výskání.  Projevy radosti ale i smutku ze správně ci špatně otočené karty..
V mezičase byla pripravena malá minihra a v ni se deti naučily skládat papírovou vlaštovku a proběhla bitva komu vlaštovka doletí dál. 
Turnaj se protáhl do skolo 3 hracích hodin, kdy na poslední rozstřel, dostali hráči nové pexeso a na nĕm spoustu zdánlivĕ stejných obrázku.
Po urputnem boji se na první misto probojoval se ziskem 40 bodů Jonáš za ním o pár bodů byl Oskar a krasné 3. místo uhrála Sašenka.
Všichni soutĕžící si odnesli každý drobnou cenu, pexeso, a nĕjakou mlsku, ale hlavne super zážitek a krásnĕ stráveny den.
Všem kdo se zučastnili a přisli moc dĕkují přátele z centra Jana23. 

fotogalerie zde